Kas dedasi pas kaimynus sode

Šiandien pamačiau straipsnį, kad per vadinamą krizę lietuvaičių indėliai išsipūtė. Vėl klikbaitinis pavadinimas. Jeigu trumpai, lyginant vasarį su kovu – kovo mėnesį pagal visus indelių parametrus buvo nežymus mažėjimas.

Tačiau šis minčių pliūpsnis ne apie penkiolika minučių ar delfi.

Noriu pasidalinti, kad jau keletą metų stebiu kaip sekasi mūsų gyventojams kaupti pinigėlius.
Gi aš lietuvis, o lietuviams, bent jau taip girdėjau, kad labai rūpi kas dedasi pas kaimynus sode.
Seku, nes tai mane motyvuoja pinigų taupymui.

Lietuvos bankas kas mėnesį pasidalina statistika apie lietuvaičių indėlius.
Tautiečiai 2020-03 datai vienadieniuose, sutarto termino ir įspėjamojo laikotarpio indėliuose sukaupę viso – 15 300,3 mln. Eur.

Kad kažkokius skaitmenis gaučiau, reikia sugalvoti pagal ką atsijoti tuos kaupiančius. Greičiausiai reikia pastovių pajamų, o tokias gauna darbuotojai, dar pensininkai, bet tos pensijos tokios mažos (vidutiniškai 337 eur/mėn), kad jų nenoriu pridėti.
Darbuotojų 2019 ketvirtą ketvirtį buvo 1 286 953 vnt.
Dar galima skaičiuoti, kad gaunantys minimalią ir mažesnę algą nesugeba atsidėti pinigėlių į šoną, tokių turime pagal 2019-04 duomenis 156 000 vnt.
Tai potencialių kaupikų turime 1286953 – 156000 = 1 130 953, tai yra dirbantys žmonės, kurie uždirba daugiau negu MMA.

Bendrą indėlių sukauptą sumą daliname iš kaupikų kiekio ir gauname = 13 528,68 Eur, tiek vidutiniškai dirbantis žmogus turi savo sąskaitoje šiuo metu. Neblogas vidurkis, aš dar greit tokios sumos neturėsiu.

Dar įdomus indėlių pokytis buvo 2019-12 lyginant su 2019-11. Skirtumas 659,6 mln. Eur. Dalinam iš kaupikų skaičiaus ir gauname, kad per mėnesį liko atliekami 583 Eur ir 22 centai. Ir čia tik vidutiniškai, ir tik per vieną mėnesį.

Taigi, prabėgdami kaimynų piniginių turinį pamatėme, kad Birutė su Albinu iš penkto buto, kurie dirba įprastą darbą turi šeimos sąskaitoje 27 057 Eur ir 36 centus, o du devynioliktų gruodį atsidėjo 1166 eurus ir 44 ct.

Mane motyvuoja tokie skaičiavimai, skatina taupyti ir priverčia susimąstyti ką reikia daryti kitaip, kad bent jau tą vidurkį prisivyčiau.

O jau kai prisivysiu, aplenksiu čia tą niekam tikusią vidutinę kartelę, kai gausiu po kokius 5 tūkstančius eurų į rankas per mėnesį, pakelsiu nosį ir pradėsiu galvoti, kad turiu daugiau teisių negu kiti, kad aplink varguoliai ir panašiai – įsijungsiu šį straipsniuką: https://www.delfi.lt/verslas/mano-eurai/kitas-skurdo-lazdos-galas-turtuoliu-skaicius-lietuvoje-auga-itin-sparciai.d?id=82105703

Vilniuje turime 4 500 šeimų, kurių metinės pajamos atskaičius mokesčius yra 135 000 eurų arba daugiau. Aaaaišku, turtingu tampama ne daug uždirbant, o išleidžiant mažiau negu uždirbi, bet vis tiek…


Šaltiniai:
https://www.lb.lt/lt/gyventoju-indeliai
https://osp.stat.gov.lt/

1 komentaras apie “Kas dedasi pas kaimynus sode”

  1. Manau, kad tie kuria pakelia nosį ir pradeda galvoti, jog turi daugiau teisių nei kiti, niekada netampa turtingais žmonėmis tikrąja to žodžio prasme. Turtingas žmogus tai yra kur kas daugiau nei didesnis atlyginimas ar pinigų kapšas.

    Beje, sveikinu pradėjus rašyti. Linkiu nenustoti kai bus sunku 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Avelė - finansinis dienoraštis