2020 rugsėjo mėnesio apžvalga

Rugsėjis

kažkaip skamba kaip baisiausias mėnuo metuose, matyt mokykla paliko neišdildomus jausmus. Tačiau šis rugsėjis buvo labai geras mėnuo, turėjau ir kelių dienų atostogas, išmaišiau pusę Lietuvos (malonumui), uždirbau rekordiškai dideles pajamas, atšokau jubiliejų ir kelis gimtadienius, dar kitiems metams nusipirkau kelionę. Ai, tik investicijų grąža nelabai judėjo. 🙂

III pakopa

Fondininkai mėgsta pokštauti. Mėnesio eigoje įsijungus savitarną matau gražų vaizdelį:

Mane nustebino, kad pamačius tokius skaičius neturėjau jokios emocijos. Greičiausiai dar per maža suma, kad darytų įtaką.
Šiaip tokie nesusipratimai priverčia kažkiek susimąstyti, kaip viskas laikina ir trapu.

Rugsėjo mėnesį pridėta 150 Eur
Per mėnesį krito -15,53 Eur
Nuo 2020-04-01 grąža 8,96 Eur
Vertė 758,96 Eur

Baltijos šalių akcijos

Užsisakiau naują akciją – Ignitis group. Kvailystę padariau žiūrint iš portfelio formavimo pusės, nes turėsiu akciją, kurios svoris viso mano Baltijos šalių porfelio viršys 50 procentų. Reikia pamoką išmokti ir daugiau tokių nenuoseklių investicijų neatlikinėti.

Taigi 36 akcijos ir sumokėti ne daugiau kaip 1008 euriukai. Į portfelio skaičiavimus neįtraukiau, nes dar akcijų neturiu ir nežinau kokia bus galutinė suma.

Rugsėjo mėnesį pridėta 0,00 Eur
Per mėnesį krito -10,97 Eur
Gauti dividendai 0,00 Eur
Nuo 2020-04-01 grąža 41,25 Eur
Vertė 920,11 Eur

P2P

Dalinausi iki šiol ne pilna informacija, todėl mano P2P portfeliukas galėjo atrodyti per gražiai. Esu tas žmogus, kuris mėgsta turėti švarią kuprinaitę, todėl parduodu default‘ines paskolas. Kiek žemiau rasite paveiksliukus su informacija, kiek patyriau nuostolio parduodamas mirusias paskolas.

Rugsėjo mėnesį pridėta 100 Eur
Per mėnesį augo 36,82 Eur
Nuo 2020-04-01 grąža 141,62 Eur
Vertė 3530,39 Eur

Nekilnojamas turtas

Praėjusį mėnesį rašiau, kad važiuoju apžiūrėti objekto įvertinto 8k euriukų. Nesužavėjo manęs tas pirkinys, atsisakiau, tačiau gavau pasiūlymą kitam objektui, vertintam 4850. Nupirkau už 4350, bet su sąlyga, kad apmokėsiu notarą. Už notaro paslaugas planavau atseikėti apie 150 euriukų, tikėjausi, kad bus 100, o sumokėjau 169,01. 😊

Pirkimo sprendimą atlikau po 3 dienų. Pasirinkau tokį laiką, kad galėčiau atvėsti.
Sprendimą priėmiau susiskaičiavęs pesimistiškas, realistiškas ir normalias nuomos pajamas, laikotarpį per kurį sugebėsiu išnuomoti. Ir šiuo atveju mane labiausiai sumąsino potencialas rinkos vertės kilimui.

Rugsėjo mėnesį pridėta 3418,62 Eur
Per mėnesį augo 0,00 Eur
Nuo 2020-04-01 grąža 1,38 Eur
Vertė 4350,00 Eur

Menas

Sunku šią investicijos sritį vaizduoti grafikėliuose, negeneruoja ir jokio cash’o, o ir finansinės grąžos nepamatuosi. Panašiai kaip ir su fiziniu auksu, jis guli ir nieko nedaro, realiai net likvidumas reikiamu metu gali būti kliūtis (turiu mintyje, kai bus visuotinis pinigėlių stygius).

Bet kuriuo atveju, ši pasirinkta kryptis teikia labai didelį malonumą. Grynųjų kiekis didėja, labai laukiu sekančių metų pradžios, galėsiu įsigyti šį bei tą pačiupinėjamo.

Rugsėjo mėnesį pridėta 200 Eur
Per mėnesį augo 0,00 Eur
Nuo 2020-04-01 grąža 0,00 Eur
Grynųjų suma 800 Eur 
Meno kūrinių vertė 450 Eur
Bendra vertė 1250 Eur

Galutinis štrichas

Tiesiog verta pastebėti, kad rugsėjį III pakopa ir Baltijos akcijos sugeneravo 26,50 Eur nuostolio, gali būti, kad artimiausiu metu atsiras ir NT kaštai, kas smukdys grąžą. P2P stabiliai juda savo vaga. Liūdėti nera ko, mėnesis pelningas.

Peržengė mano kuprinaitė 10 tūkstantėlių žymą. Tikėjausi, kad pasieksiu šią kartelę tik pačiame metų gale.
Dabar žiūriu į pinigėlių skaičių, kurį pridėjau per rugsėjį į savo portfeliuką – net nežinau ar tiek pinigų esu laikęs savo rankose, 3868,62 eurų. 

8 komentarai apie “2020 rugsėjo mėnesio apžvalga”

 1. Idomu butu placiau paskaityti apie NT nuomai idigijima, koks, kur, kaip skaiciavai atsipikima, bei reikalingas pradines investicijas remontui.

  1. Prieš mėnesį planavau aprašyti plačiai šią temą, tačiau radau įdomios informacijos apie vieną LT blogerį, kuris aprašė savo investavimo sugalvotą įdėją, to pasekoje atsirado keli konkurentai su kuriais jau tenka dalintis „rinka“.
   Kiek išsiaiškinau, šioje NT kategorijoje, šiuo metu dar konkurentų neturiu, todėl ir netrykštu noru leistis į gilesnes kalbas.
   Jeigu nuspręsiu, kad toks investavimo būdas į NT ne man, sugraužia per daug laiko ar yra neefektyvus, tada tikrai pasidalinsiu kuo išmokau.

 2. Ideja dazniausiai pati savaime nelabai ko verta, esme igyvendinimas. Bet kuriuo atveju, sekmes!

 3. Jevgenijus

  Sveiki, iš smalsumo – kiek Jums metų ir kokį darbą dirbate, kad turite tokius solidžius uždarbius kiekvieną mėnesį, kad investuot tokias dideles sumas?
  Ačiū 🙂

  1. Malonu, kad domitės. Dirbu per du darbus – ofiso planktonu ir turiu „side business“, esu Y kartos atstovas.
   Sumą šį mėnesį didelė, kaip ir minėjau dar tokių pinigų rankose nesu laikęs ;D

   1. Jevgenijus

    Bet tas ofiso arba side darbas kažkas su IT, programavimu gal susiję?
    Tiesiog pats dirbu ir pagrindinį darbą, ir turiu mini papildomą, bet galvoju, kad per daug dirbu ir per mažai uždirbu, tai gal bandyčiau visiškai keisti kryptį į IT pvz.. Bet vistiek ačiū už atsakymus 🙂

    1. Man patinka internetas, nes ties kiekvienu savo sprendimu gali rasti informacijos kaip teisingiau pasielgti.
     Siūlyčiau pasiskaitinėti plačiau apie darbo keitimą – SPAUSTI

     O iš mano patirties, tai nesvarbu kokioje srityje dirbi, turėk tikslą tapti geriausiu, to nuosekliai siek ir automatiškai pinigų uždirbsi kibirais 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Avelė - finansinis dienoraštis