2020 gegužės mėnesio apžvalga

Dabar matau, kad turėčiau susidėti prioritetus į ką investuoti pirmiausia, o kuri investavimo sritis nukentės, jeigu turėsiu nepakankamai pinigėlių.

III pakopa

Praėjųsi mėnesį planuodamasis buvau numatęs investuoti į III pakopą 125 eurus, tačiau ta 20-ties procentų valstybinė parama man neduoda ramybės. Įmečiau 150 eurų, mėnesio eigoje INVL Extremo vertė išaugo 5,46 euro, bendra vertė 155,46 eurų.

Baltijos šalių akcijos

Planavau įmesti 100 eurų, įmečiau 270 eurus ir 68 centus. Nusipirkau Šiaulių Banko, Aprangos, Baltic Horizon ir Talino Kaubamajos akcijų, jų vertė pakilo lygiai 22 eurais, bendra vertė 375,84 eurų.

P2P

Finbee turėjau portfelį – 2075,36 euro, papildžiau 100 eurų. Vertė per mėnesį paaugo tik 5,02 euro, tačiau apsivaliau nuo man nepatinkančių skolininkų. Vieną mirusį verslo defaultą pardaviau su 90 procentų nuolaida, apsidžiaugiau, nes ta įmonė be jokių perspektyvų. Net neįsivaizduoju kaip į ją įmečiau, nes kaip ir tikrindavau visas įmones per creditinfo su profesionaliom ataskaitom, priedo ieškodavau klientų ar darbuotojų atsiliepimų ar bendrinės info internete. Pamačiau, kad vėluoja su mokejimais, o žiūriu kad rekvizituose ir internete prirašinėta apie savininką, kuris bankrotina įmones. Tokiam savininkui Finbee davė 13 proc metinių su B ar C patikimumu. Du pradingusius fiziakus pardaviau su 60-70 procentų nuolaida. Abu buvo paėmę paskolas ir nesumokėję nei vienos įmokos. Kas įdomiausia, kad abu su normaliu stažu, vyresni ir niekada neturėję problemų su kreditoriais. Galėjau laukti, bet kažkaip jie man labai nepatiko, atsisakiau ir džiaugiuosi.

Paskolų klubo portfelio nedidinu jau kuris laikas, tik leidžiu reinvestuotis grįžtančioms paskoloms ir jų palūkanoms. Menesio pradžioje vertė 563,41 euro, birželio pradžioje 568,59 eurų, uždarbis 5,18 euro.

 

NT

Buvau numatęs pervesti 175 eurus, tačiau to nepadariau. Pagal prioritetą tai mano svarbiausia investicija, tačiau darbai kalba patys už save.. Vertė apvalus 0 eurų.

Miškas

Buvau numatęs skirti 100 eurų per mėnesį miškui, daug galvojau apie šią investiciją. Nutariau dabar šiai minčiai uždėti statusą on hold.
Trumpai apie investiciją, galvoju įsigyti žemės ūkio paskirties sklypą, jame įveisti mišką, dar gauti ES paramą už gerą darbą + asmeninį pasitenkinimą padėjus gamtai.
Įdomus straipsnelis apie investavimą į mišką:
https://investuokakademija.wordpress.com/2014/08/31/kai-zeme-investuotoja-maitina-investavimas-i-miska-ir-misko-iveisimas/

Menas

Nauja investavimo kryptis. Neatskleisiu savo investavimo strategijos, bet kaip alternatyvi investicija man ji labai įdomi. Planuoju skirti po 200 eurų per mėnesį. Gegužės mėnesį įsigijau meno kūrinį už 450 eurų, vertę palieku 450 eur.

Daugiau info apie meno kolekcionavimą:
https://www.interjeras.lt/naujiena/meno-kolekcionavimas-zaliems-40i-dalis41
https://www.interjeras.lt/naujiena/meno-kolekcionavimas-zaliems-40ii-dalis41

Apibendrinant

Buvo 2721,93 Eur
Pridėjau 970,68 Eur
Pakilo 37,66 Eur
Dabartinė vertė 3730,27 Eur

2 komentarai apie “2020 gegužės mėnesio apžvalga”

  1. Na, dėl investicijų į meną čia tikrai suintrigavai :)) Gal kada pasidalinsi rezultatais!

    O kam į III pakopą 150 Eur? Juk lengvata tik 1500 Eur, tai 1500/12 = 125 Eur/mėn, viską teisingai buvai nusimatęs jau anksčiau.

    1. Sveikas, malonu tave čia matyti! 🙂
      Pradėjau kaupti gegužės mėn. – 8 mėn tik likę. Turėčiau atsidėti po 187,50 per mėnesį, bet labai jau nemažai gaunasi, rankos nekyla. Galbūt kokį bonusą gausiu ar ką parduosiu, tada užsimerkęs skirtumą įmesiu, laikas parodys, dar likę 7 mėnesiai vienų iš įdomiausių metų gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Avelė - finansinis dienoraštis