2020 birželio mėnesio apžvalga

Šiuo metu investuoju į penkias skirtingas sritis, trumpai jas apžvelgiu

III pakopa

Tai nėra geriausia investicija, tačiau man atrodo, kad ir neblogiausia. Šiuo metu visus pinigus skiriu iš savo algos. Į naują darbovietę išėjau prieš pandemijai prasidedant. Darbinantis ir taip gavau daug papildomų naudų, todėl tuo metu jau atrodė per riebu prašyti, kad dalį algos pervestų į trečią pakopą. Manau, kad metų gale ar pasitaikius palankiam metui prašysiu, kad darbdavys pervestų algos dalį į trečią pakopą pats.

Baltijos šalių akcijos

Kažkaip pradedu jausti, kad daugiau galvoju ne apie augimo akcijas, o apie dividendų. Užklysta tokios mintys, kad dividendai padidins mano šypseną veide. Laukiu pirmų dividendų.

Pastaruoju metu nemažai matau minčių apie stebuklingo gralio paiešką, vieno instrumento, kuris performina geriausiai. Dividendinės ar Augimo, ETF ar Tiesiogiai pirkt akcijas, P2P ar NT ir panašiai.

Mano supratimu investavimas yra ne daiktas, kurį gali įmesti į „comparison website“, o gyvas organizmas, ekosistema, kurioje turi būti gerų pasirinkimų ir nelabai. Ar tai buvo geras pasirinkimas ar blogas paaiškės tik ateityje. O dažnai esame tik arkliai su akiūkliais.

P2P

Įdomus faktas, kad nuo karantino pradžios iki liepos pirmos dienos sugebėjau pasikelti Finbee investicinio portfelio grąžą 0,65 procentinio punkto. Gražūs skaičiai, tik įdomu kiek jie turės įtakos nemokių skolininkų skaičiui, pagyvensim pamatysim.

NT

Yra viena problema, ant peties tupintis velniukas kartais pašnibžda, kad atsiradus geram pasiūlymui, galima būtų pasiskolinti lėšų NT pirkimui iš savo juodos dienos fondo. Bandau tokias mintis nuginti, galvoju kaip reikės jaustis jei nusipirksiu už paskutiniuosius pinigėlius garažą ir tada susirgsiu, prarasiu darbą ar dar kas nutiks? Jeigu susirgsiu, turiu socialinį draudimą, jei prarasiu darbą, gausiu išeitinę mėnesio + atostoginius + galėsiu į darbo biržą užsiregistruoti kur gausiu 9 mėn. pašalpą. Tai va tokia pasimetusi avelė laukuose.

Dar noriu pasidalinti įdomybe. Turiu buto paskolą, moku 480 eurų per mėnesį ir esu skoloje su palūkanomis be kelių šimtų 150 tūkst. Eurų. Laimė, kad LTV sudaro tik 50 procentų dabartinės būsto vertės, todėl neturiu baimės, kad turėsiu problemos su šia paskola ateityje. Tačiau likęs terminas yra įspūdingas – 26 metai. Sugalvojau atsidėti su saviške kiekvieną mėnesį po 50 eurų ir sukauptą sumą grąžinti kartą metuose. Tą jau ir pradėjome daryti, o nuo sekančių metų birželio atsidėti po 60 eurų, t.y. kiekvienais metais atsidėti papildomai po 10 eurų, tokiu būdu didinti grąžinamos skolos įmokas, tačiau to nepajausti. 
Paskaičiavau, kad vadovaudamasis šia savęs apgaule, grąžinsiu paskolą dešimčia metų greičiau. Nuostabus rezultatas. Tikiuosi išdegs.

Turintiems būsto paskolų, gera skaičiuoklė – https://www.daveramsey.com/mortgage-payoff-calculator

Menas

Nieko per daug naujo, bet pradėjau domėtis daugiau šia investavimo sritimi. Ne vien domėtis, galima sakyti ir dirbti, renku kontaktus, komunikuoju ir panašiai. Dabartinis planas sutaupyti nuo 1600 iki 1800 nusižiūrėto kūrinio įsigijimui.

 

Birželio rezultatas

Praėjųsio mėnesio pradžioje turėjau 3730,27, birželio eigoje portfelį papildžiau 920,31 Eur., per mėnesį grąža +19,47 Eur., P2P šį mėnesį tempė avelės kuprą į pliusą, nes III pakopos fondas krito -6,17Eur ir Baltijos akcijos krito -0,74 Eur. Minusai yra blogai, todėl žemiau pavaizduotoje vienoje iš lentelių seku portfelio pelningumą ir nuostolius pamėnesiui.

Liepos 1 dieną pradedam su 4670,05 Eur bagažu, visai smagu. Avelė patenkinta.

 

 

4 komentarai apie “2020 birželio mėnesio apžvalga”

 1. Labas, sėkmės su blogu ir investavimu 😉 Reikia, kažkokio pranešimo išėjus naujam įrašui. Siūlau įsidiegti plug-in (pvz., mailchimp), kurio pagalba būtų galima naujienas prenumeruoti.

  Norėčiau tiesiai šviesiai sukritikuoti investavimo į meną idėją:
  Vieno kūrinio įsigijimas už kainą kuri sudaro daugiau nei 10proc tavo portfelio – LABAI rizikinga. Kaip suprantu nesi profesionalas ar panašiai, tad iš esmės pirkti kūrinį už 1,6k kai tavo portfelis 4,7k būtų kritinė klaida. Siūlau šitą idėją mesti. Na, arba investuoti į pigesnį meną.

  1. Sveikas, Stoic, džiaugiuosi matydamas tave čia. 🙂
   Šios savaitės eigoje įmesiu prenumeratos funkciją.

   Kas dėl meno. Taupau per mėn po 200 eur, todėl 1,6k pirkinys planuojamas greičiausiai 2021 metų sausį, vasarį. Labai tikiuosi, kad tuo metu portfelis bus išaugęs bent iki 10k, tai menas sudarys kiek mažesnę portfelio dalį. Bet dabar kalbame apie trumpą perspektyvą, žiūrint į ilgesnį periodą – menas yra investicija, kuri ilgą laikotarpį nesukurs jokios grąžos lyginant su kitomis investicijomis. Jeigu nedidinsiu investicijų į meną, laikui bėgant, dėl kitų aktyvų sukuriamos grąžos, meno dalis mažės mano portfelyje.
   Tuo labiau, kad jau turiu nemažą backgroundą mene, yra kelios artimos menotyrininkės, kurios man padeda.
   Nemažai kas kalba sako: investuok ten kur supranti ar turi kokių inside’ų.

 2. mindaugas

  Dėl 50eur atsidėjimo ir kasmet dalies paskolos nusimetimo, gal gali plačiau paaiškinti kodėl taip norisi daryti?

  Mano nuomone, tai su atsidėjimu viskas liuks, bet atidavinėti paskolos dalį anksčiau laiko… juk tuos sukauptus pinigus gali investuoti už tarkim 5% metinių, kai paskola tau kainuoja na max 3%.
  Jeigu ateis juodos dienos, tai bankui visiškai vienodai bus, kad tu kartą metuose grąžindavai dalį paskolos. O va jeigu būsi suinvestavęs (tarkim į kokį ETF) ir ateis juodos dienos, tai ištrauksi dalį ETF ir mokėsi paskolą kaip mokėjęs. O jeigu juodos dienos neateis ir būsi sukaupęs visą paskolos sumą, va tada jau gali galvot ar nusimest visą paskolą ar investicijos neša daugiau %

  Tačiau įdomu tavo mastymas šiuo klausimu.

 3. Labas, Mindaugai 😊
  Turiu keletą argumentų kodėl priėmiau šį sprendimą.
  Ir greičiausiai nei vienas iš jų nėra paremtas skaičiavimais 😊
  1. Terminas
  Liko 26 metai. Prieš 26 metus dalis mūsų bendruomenės narių net nebuvo dar suplanuoti 😊 Ką noriu tuo pasakyti? Kad per tokį ilgą laiko periodą gali įvykti labai daug įdomybių, kurių neįmanoma suprognozuoti. Nors vieną dalyką galima prognozuoti – skolos grąžinimą, esu įsitikinęs, kad bet kuriuo atveju sulauksiu prašymo atsiskaityti. Galbūt esu per siauro požiūrio, bet nematau galimybės, kad iš manęs nebus pareikalauta grąžinti šios skolos.
  2. Antra pusė
  Jau prieš imant paskolą buvome sutarę, kad turime sugalvoti planą kaip grąžinti paskolą greičiau, dabar mes turim ne tik planą, bet ir pradėjome veiksmus. Antra pusė laiminga – aš laimingas.
  3. Ateityje planuojamos naujos paskolos
  Nelabai rimtas argumentas, bet lyg ir planuose turiu imti vieną ar keletą paskolų NT įsigijimui – nuomai. Tikiuosi, kad grąžindamas anksčiau paskolas galiu tikėtis kiek žemesnių palūkanų ar kitų pagerintų sutarties sąlygų.
  4. 5 procentai
  Matau, kad galiu atsidėti apie tūkstantį eurų per mėnesį investavimui, todėl 50 eurų paskolos grąžinimui sudaro apie 5 procentus nuo mano investicijų sumos.
  Ir manau šių argumentų visuma man yra žymiai svarbesnė už tuos 5 procentus.
  5. Nematau stiprių alternatyvų
  Net obligacijos, man negali suteikti šimtaprocentinės grąžos. Mano įsitikinimu 100 procentų grąžą gausiu tik grąžindamas pinigėlius bankui. Vienintelė alternatyva mano požiūriu yra kredito unijos. Bet su KU yra keletas kabliukų, dažniausiai sutartyse yra nurodyta, kad palūkanų norma gali būti keičiama įspėjus mėnesį ar keletą prieš, todėl palūkanų normą sunku suprognozuoti.
  Kitas yra valstybės bankrotas, kadangi gyvename įdomioje geografinėje zonoje ir esame micro valstybėle, kuri yra priklausoma nuo savo didesnių kaimynių, tai negali žinot ar tikrai 100% saugūs mūsų indėliai. Ir yra sakančių, kad jei jau LT susibankrotins tai tada niekas nebus svarbu, kaži ar skolos irgi išnyks?

  O kaip tu darytum, Mindaugai? Ir kokie motyvai?
  Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Avelė - finansinis dienoraštis